Żadan otrzymał polską nagrodę za znaczący wkład w walkę o prawa człowieka

Żadan otrzymał polską nagrodę za znaczący wkład w walkę o prawa człowieka

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ukraiński pisarz Serhij Żadan otrzymał Nagrodę im. Sérgio Vieiry de Mello przyznawaną w Polsce za znaczący wkład w walkę o prawa człowieka. Pieniężną część nagrody artysta przekaże na obronę Charkowa.

Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Nagroda Sérgio Vieiry de Mello jest przyznawana w Polsce za znaczący wkład w walkę o prawa człowieka. Nazwana została na cześć brazylijskiego dyplomaty Sergio Vieiry de Mello, który pracował dla ONZ przez ponad 34 lata. Zginął podczas eksplozji w ONZ budynku w Bagdadzie 19 sierpnia 2003 r.” - napisano.

Jak zauważył Żadan, dziś dla Ukrainy sprawa walki o swoje prawa i wolności jest najważniejsza, bo „rosyjscy okupanci pozbawili ich tysięcy naszych rodaków”.

Jednocześnie podkreślił, że pieniężną część nagrody w wysokości 10 000 zł zainwestuje w obronę Charkowa.

Serhij Żadan to ukraiński pisarz, tłumacz, osoba publiczna, frontman zespołów „Żadan i Psy”. Autor powieści: „Depeche Mode”, „Woroszyłowgrad”, „Mezopotamia”, „Internat”, a także zbiorów poezji, w szczególności „Cytatnik”, „Etiopia”, „Antena”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-