Zełenski złożył życzenia Ukraińcom z okazji Dnia Państwowości

Zełenski złożył życzenia Ukraińcom z okazji Dnia Państwowości

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył życzenia  z okazji Dnia Państwowości Ukraińskiej.obywatelom

Wideo zostało opublikowane na oficjalnym kanale Telegramu ukraińskiej głowy państwa, informuje Ukrinform.

„Naszą wielką rodzinę ukraińską łączy rodzina symboli państwowych Ukrainy. Są to trzej bracia: flaga państwowa Ukrainy, herb państwowy i hymn państwowy. Moim zdaniem bardzo ważne jest nie tylko świętowanie powstania państwowości, ale także zjednoczenie się dla jej zachowania. Myśleliśmy, że panujemy na naszej stronie. Oddajemy ciało i duszę za naszą wolność. Bo zapomnieliśmy, że nie wszyscy „wrogowie” są jak rosa na słońcu... Ale nie zapomnieliśmy, jakimi jesteśmy ludźmi. I dlatego los na pewno się do nas uśmiechnie, bo taki jest nasz los”– powiedział prezydent Ukrainy.

Jednocześnie w komentarzu do wideo Zełenski zauważył, że dziś w kraju jest niespokojny poranek z powodu terroru rakietowego federacji rosyjskiej.

„Nie poddamy się. Nie opuścimy rąk. Nie damy się zastraszyć. Ukraina jest niepodległym, wolnym, niepodzielnym państwem. I tak będzie zawsze” – podkreślił szef państwa ukraińskiego.

Jak donosi Ukrinform, Dzień Ukraińskiej Państwowości został ustanowiony dekretem prezydenckim z 24 sierpnia 2021 r. Ta pamiętna data podkreśla fakt dziedziczenia państwowości Ukrainy od państwa Włodzimierza Wielkiego ze stolicą w Kijowie. Dlatego na obchody Dnia Państwowości wybrano datę 28 lipca, kiedy Ukraina obchodzi również Chrzest Rosji-Ukrainy: wprowadzenie chrześcijaństwa stało się wyborem cywilizacyjnym i zdeterminowało historyczny związek ziem ukraińskich z Europą.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-