„Walka o całkowite zwycięstwo” – co Polacy myślą o wojnie na Ukrainie

„Walka o całkowite zwycięstwo” – co Polacy myślą o wojnie na Ukrainie

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Ponad połowa ankietowanych Polaków popiera walkę Ukrainy z rosyjskim agresorem do czasu opuszczenia przez wojska rosyjskie całego terytorium Ukrainy, w tym Krymu i ORDLO.

Świadczą o tym wyniki sondażu przeprowadzonego 23-30 maja przez Social Changes, zrealizowane na zlecenie portalu wPolityce.pl - informuje Ukrinform.

Na pytanie, jak Ukraina powinna zachowywać się w wojnie z rosją, 55% ankietowanych odpowiedziało, że Ukraińcy powinni walczyć do czasu całkowitego opuszczenia kraju przez wojska rosyjskie, w tym z Krymu i z okupowanych od 8 lat rejonów obwodów donieckiego i ługańskiego.

Jednocześnie 15% ankietowanych uważa, że Ukraina powinna „walczyć do chwili, gdy Rosja wycofa się z terytorium Ukrainy na pozycje sprzed wybuchu [obecnej] wojny”. Oznaczałoby to tymczasową rezygnację z walki o odbicie Donbasu i Krymu.

Kolejne 24% respondentów nie mogło się zdecydować w tej sprawie, a tylko 6% uważa, że Ukraina powinna zgodzić się na rozejm i utratę terytoriów okupowanych przez okupowane.

„Z naszego badania wynika, że Polacy rozumieją, że ustępstwa wobec Rosji nie prowadzą do niczego dobrego; jedyną szansą na pokonanie agresora jest zacięty opór i kontynuowanie walki aż do zwycięstwa.” – podsumowuje publikacja.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 23 maja do 30 maja 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1055 osób.

Jak informowaliśmy, 24 lutego prezydent rosji władimir putin ogłosił początek inwazji na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie ostrzeliwują i niszczą kluczowe obiekty infrastrukturalne, prowadząc zmasowany ostrzał dzielnic mieszkalnych ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, granatników o napędzie rakietowym i pocisków balistycznych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-