Zełenski przemawiał na ceremonii otwarcia Festiwalu Filmowego w Cannes

Zełenski przemawiał na ceremonii otwarcia Festiwalu Filmowego w Cannes

wideo
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przemawiał podczas ceremonii otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes – napisała Państwowa Agencja Ukrainy ds. Kina na Facebooku, donosi Ukrinform.

W swoim przemówieniu wideo zacytował Charliego Chaplina z filmu „Dyktator”: „Nienawiść do ludzi przeminie, dyktatorzy umrą, a władza, którą odebrali ludziom, powróci do nich. I dopóki ludzie umierają, wolność nigdy nie umrze” - napisano.

Jak poinformował Ukrinform, w dniach 17-28 maja odbędzie się 75. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Ukraiński Pawilon Narodowy na Targach Filmowych w Cannes Marche du Film organizowany jest wspólnym wysiłkiem finansowym państwa i przedstawicieli branży filmowej. Derzhkino (Państwowa Agencja Ukrainy ds. Kina), Stowarzyszenie Ukraińskiego Przemysłu Filmowego, FILM.UA Group, „Kinokwartał”, Solar Media Entertainment, UkrKinoFest, Trident Production Network, Prime Story Pictures oraz „Związek Przedsiębiorców Telewizji i Filmów”.

16 maja minister kultury i polityki informacyjnej Ołeksandr Tkaczenko stwierdził, że Festiwal Filmowy w Cannes, podobnie jak Eurowizja, jest ważny dla promocji kultury ukraińskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-