Prawdę o wojnie na Ukrainie można teraz poznać w 74 językach

Prawdę o wojnie na Ukrainie można teraz poznać w 74 językach

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Prawdę o wojnie na Ukrainie można teraz poznać w 74 językach dzięki międzynarodowemu projektowi #MoyaVіyna

Według Ukrinformu poinformowało o tym Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy.

„Od teraz każdy obywatel dowolnego kraju będzie mógł osobiście śledzić przebieg wojny rosyjsko-ukraińskiej, otrzymując prawdziwe informacje bezpośrednio od tysięcy Ukraińców, którzy byli świadkami tragicznych, ale jednocześnie heroicznych wydarzeń” – głosi komunikat.

Projekt #MoyaVіyna to „żywy pamiętnik” prawdziwych opowieści o wojnie pisanych przez Ukraińców, którzy zostali zmuszeni do znalezienia się w epicentrum wydarzeń.

W krótkim czasie na portalu projektu pojawiło się już ponad 2700 historii, które zgromadziły ponad 4 miliony odsłon. Można je czytać w 74 językach.

„Miliony Ukraińców były już świadkami wojny, a rzeczywistość, przed którą stoi teraz naród Ukrainy, jest nie tylko dowodem agresji federacji  rosyjskiej, ale także dowodem zbrodni przeciwko ludzkości. Teraz jesteśmy w czołówce i bronimy nie tylko naszego kraju, ale całego cywilizowanego świata, każdego obywatela krajów demokratycznych. Dzielimy się ze światem tym, czego doświadczamy i co czujemy. Każda historia Ukraińców powinna zostać wysłuchana. Wzywamy każdego obywatela cywilizowanego świata, aby stanął po stronie Dobra w walce ze Złem” – powiedział Oleksandr Tkaczenko, Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy.

Na platformie #MoyaVіyna możesz oglądać filmy i zdjęcia, które wyraźnie pokazują, co dzieje się na Ukrainie.

„Każdy, kto publikuje jakiekolwiek materiały na platformie, jest moderowany, zanim historia stanie się dostępna. Wszystko po to, by inni użytkownicy platformy mieli pewność, że zostały napisane przez prawdziwych ludzi – powiedziała Maria Bogusław, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Innowacyjnej i Cyfrowej Edukacji.

Jak informował Ukrinform, 14 marca Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy, Stowarzyszenie na rzecz Innowacyjnej i Cyfrowej Edukacji oraz firma Totonis uruchomiły międzynarodową platformę #MoyaVіyna (www.mywar.in.ua).

Z jej pomocą każdy Ukrainiec, jako świadek brutalnej wojny federacji rosyjskiej z Ukrainą, może opisać swoją historię, przedstawić realne fakty i osobiste doświadczenia. Obywatele wszystkich krajów świata mogą zobaczyć i przeczytać te fakty w swoich ojczystych językach i wyrazić swoje poparcie dla Ukrainy poprzez realne działania.

Prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-