W Warszawie upamiętniono Bohaterów Niebiańskiej Sotni

W Warszawie upamiętniono Bohaterów Niebiańskiej Sotni

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Ukraińscy dyplomaci, przedstawiciele społeczności ukraińskiej i mediów w piątek 18 lutego wzięli udział w uroczystościach upamiętniających Bohaterów Niebiańskiej Sotni w Warszawie.

Akcja "Anioły Pamięci" odbyła się w pobliżu Ambasady Ukrainy w Polsce - relacjonuje korespondent Ukrinform.

„Nie możemy zapomnieć o tych ludziach, którzy rozpoczęli drogę Ukrainy do Europy i cywilizowanego świata. W te dni tego roku i w latach następnych musimy o nich pamiętać w naszych myślach, modlitwach i symbolicznych czynach” – powiedział Andrij Deszczyca, Ambasador Ukrainy w RP.

Według niego, trzeba być konsekwentnym w działaniach i czynach, aby ich praca trwała nadal, i mieć pewność, że ich życie zostało oddane dla pokojowego europejskiego życia Ukrainy.

Protestujący powiesili symboliczne papierowe białe anioły na drzewach i krzewach w pobliżu misji dyplomatycznej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-