W Kijowie działacze maszerowali przeciwko rosyjskiej agresji

W Kijowie działacze maszerowali przeciwko rosyjskiej agresji

zdjęcie
Ukrinform
Marsz przeciwko rosyjskiej agresji rozpoczął się pod murami czerwonego gmachu Kijowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Tarasa Szewczenki i zakończył pokojowo na Placu Niepodległości - donosi korespondent Ukrinform.

W sumie w wydarzeniu wzięło udział około 1500 osób. Protestujący przeszli z Parku Szewczenki na Plac Niepodległości, gdzie zakończyli swój marsz odśpiewaniem ukraińskiego hymnu narodowego.

Podczas marszu działacze wykrzykiwali, że Ukraińcy będą przeciwstawiać się rosyjskiej agresji.

Również na zakończenie protestu uczestnicy wywiesili transparent z napisem „UKRAIŃCY będą się opierać”.

Policja monitorowała prawo i porządek podczas marszu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-