Sean Penn rozmawiał z ukraińskim wojskiem w rejonie Operacji Sił Połączonych

Sean Penn rozmawiał z ukraińskim wojskiem w rejonie Operacji Sił Połączonych

zdjęcie
Ukrinform
Amerykański reżyser i aktor Sean Penn rozmawiał z ukraińskimi żołnierzami w rejonie działania Operacji Sił Połączonych w regionie Azowskim – napisał serwis prasowy Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Amerykański reżyser i aktor Sean Penn po raz pierwszy odwiedził Ukrainę podczas swojej wizyty. Zdobywca dwóch Oscarów, we współpracy twórczej z ukraińskim zespołem produkcyjnym, planuje nakręcić film dokumentalny o Ukrainie. Główną ideą jest poinformowanie opinii publicznej o wydarzeniach, które obecnie mają miejsce w naszym kraju” – czytamy w oświadczeniu.

Penn mógł na własne oczy zobaczyć konsekwencje rosyjskiej agresji, odwiedzając jedną z miejscowości regionu azowskiego, która przede wszystkim odczuła pełną moc „braterskiej” miłości zwolenników ekspansji Kremla.

Penn miał okazję porozmawiać z ukraińskimi żołnierzami.

Nieoczekiwanym dla amerykańskiej delegacji był fakt, że znaczny odsetek ukraińskich żołnierzy to kobiety, które nie tylko służą w Siłach Zbrojnych Ukrainy, ale także wykonują misje bojowe i dowodzą jednostkami bojowymi bezpośrednio na linii kontaktu - napisał serwis prasowy Operacji Sił Połączonych.

Sean Penn, amerykański aktor i filmowiec, urodził się 17 sierpnia 1960 roku w Kalifornii. Otrzymał Oskara. Znany jest również z działalności publicznej: w 2005 roku Penn osobiście zaangażował się w pomoc ofiarom huraganu Katrina w Nowym Orleanie. W okresie od września do października 2011 roku Penn jeździł po krajach „arabskiej wiosny”. W szczególności odwiedził Egipt i Libię, gdzie, jak powiedział, podziwia odwagę buntowników.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-