Sean Penn rozmawiał z ukraińskim wojskiem w rejonie Operacji Sił Połączonych

Sean Penn rozmawiał z ukraińskim wojskiem w rejonie Operacji Sił Połączonych

zdjęcie
Ukrinform
Amerykański reżyser i aktor Sean Penn rozmawiał z ukraińskimi żołnierzami w rejonie działania Operacji Sił Połączonych w regionie Azowskim – napisał serwis prasowy Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Amerykański reżyser i aktor Sean Penn po raz pierwszy odwiedził Ukrainę podczas swojej wizyty. Zdobywca dwóch Oscarów, we współpracy twórczej z ukraińskim zespołem produkcyjnym, planuje nakręcić film dokumentalny o Ukrainie. Główną ideą jest poinformowanie opinii publicznej o wydarzeniach, które obecnie mają miejsce w naszym kraju” – czytamy w oświadczeniu.

Penn mógł na własne oczy zobaczyć konsekwencje rosyjskiej agresji, odwiedzając jedną z miejscowości regionu azowskiego, która przede wszystkim odczuła pełną moc „braterskiej” miłości zwolenników ekspansji Kremla.

Penn miał okazję porozmawiać z ukraińskimi żołnierzami.

Nieoczekiwanym dla amerykańskiej delegacji był fakt, że znaczny odsetek ukraińskich żołnierzy to kobiety, które nie tylko służą w Siłach Zbrojnych Ukrainy, ale także wykonują misje bojowe i dowodzą jednostkami bojowymi bezpośrednio na linii kontaktu - napisał serwis prasowy Operacji Sił Połączonych.

Sean Penn, amerykański aktor i filmowiec, urodził się 17 sierpnia 1960 roku w Kalifornii. Otrzymał Oskara. Znany jest również z działalności publicznej: w 2005 roku Penn osobiście zaangażował się w pomoc ofiarom huraganu Katrina w Nowym Orleanie. W okresie od września do października 2011 roku Penn jeździł po krajach „arabskiej wiosny”. W szczególności odwiedził Egipt i Libię, gdzie, jak powiedział, podziwia odwagę buntowników.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-