Wiadomo, kto będzie reprezentował Ukrainę na Eurowizji Juniorów-2021

Wiadomo, kto będzie reprezentował Ukrainę na Eurowizji Juniorów-2021

wideo
Ukrinform
Ołena Usenko została zwycięzcą krajowej selekcji do Konkursu Piosenki Juniorów Eurowizji-2021. Będzie reprezentować Ukrainę na Konkursie Piosenki Eurowizji Juniorów w Paryżu 19 grudnia – informuje „Suspilne”, donosi Ukrinform.

„Zwycięzca spośród 11 uczestników został wyłoniony na podstawie wyników oceny jury i głosowania online widzów. Ołena Usenko wykonała autorską piosenkę „Ważil” i otrzymała 52 punktów od członków jury, 11 punktów od publiczności i łącznie 63 punktów” – czytamy w oświadczeniu.

„Chcę wszystkim bardzo podziękować. Dziękuję Ołeksandrowi Bałabanowowi, bo zeszłorocznym zwycięstwem dałeś mi zachętę. Serdecznie dziękuję wszystkim członkom jury! Moja piosenka nazywa się „Ważil” - to o podejmowaniu decyzji, decyzji o byciu szczęśliwym ”- skomentowała Olena.

Ołena Usenko ma 14 lat, mieszka w Białej Cerkwi i studiuje w Szkole Muzycznej Katapulta. W zeszłym roku wzięła również udział w Krajowej Selekcji Konkursu Piosenki Eurowizji Juniorów, a nawet dotarła do finału. Ponadto dziewczyna „zaświeciła się” w kilku popularnych programach telewizyjnych, w szczególności „Głos. Dzieci”. Ołena wystąpiła także w teledysku Zlaty Ognevich.

Jak zaznaczono, finał Krajowej Selekcji odbył się w niedzielę 24 października w formie transmisji na żywo na stacji telewizji publicznej „UA: Kultura” z wykorzystaniem filmów z wykonania na żywo jednej ze swoich piosenek lub piosenki przedstawionej przez „Suspilne” dla osób, które w pierwszym etapie selekcji nie wykonywały oryginalnej piosenki.

Przypomnijmy, stacja telewizyjna „UA: Kultura” wyemituje finał Konkursu Piosenki Eurowizji Juniorów 2021, który odbędzie się 19 grudnia w sali koncertowej La Seine Musicale w Paryżu, położonej na wyspie Ile Seguin.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-