W Kijowie odsłonięto pamiątkowy krzyż obrońcom Ukrainy

W Kijowie odsłonięto pamiątkowy krzyż obrońcom Ukrainy

zdjęcie
Ukrinform
W Dniu Obrońców Ukrainy uroczyście odsłonięto krzyż pamiątkowy obrońcom Ukrainy poległym w walce o niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną państwa – podaje służba prasowa administracji państwowej rejonu podolskiego, donosi Ukrinform.

„Dziś wyrażamy naszą bezgraniczną wdzięczność wszystkim tym, którzy bronią naszych granic na wschodzie kraju i czcimy pamięć tych, którzy oddali życie za niepodległość i integralność terytorialną naszego państwa. Ten pamiątkowy krzyż zawsze będzie przypominał Ukraińcom cenę, za jaką gwarantuje się nam spokojne życie i suwerenność Ukrainy” – powiedział Serhij Kowalenko, pierwszy zastępca szefa Podolskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Obecni uczcili minutą ciszy pamięć bojowników o niepodległość Ukrainy i złożyli kwiaty pod pamiątkowym krzyżem.

Kompozycja rzeźbiarska w Kureniowskim Parku Kultury i Wypoczynku została zainstalowana przy wsparciu patriotycznych organizacji społecznych: „Batalion Muzyczny”, „Związek Kijowski Weteranów ATO Obwodu Podolskiego”, „Muzeum Narodowe Ukrainy”, Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, „Prawy Sektor”, „Svoboda” i przy wsparciu Podolskiej Administracji Państwowej w Kijowie.

Poinformowano, że ten pamiątkowy krzyż powstał w 2009 roku z okazji 100. rocznicy urodzin Stepana Bandery. W tym czasie władze nie wyraziły zgody na jego postawienie i przez cały ten czas krzyż był przechowywany na prywatnym terenie poza Kijowem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-