W Kijowie odsłonięto pamiątkowy krzyż obrońcom Ukrainy

W Kijowie odsłonięto pamiątkowy krzyż obrońcom Ukrainy

zdjęcie
Ukrinform
W Dniu Obrońców Ukrainy uroczyście odsłonięto krzyż pamiątkowy obrońcom Ukrainy poległym w walce o niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną państwa – podaje służba prasowa administracji państwowej rejonu podolskiego, donosi Ukrinform.

„Dziś wyrażamy naszą bezgraniczną wdzięczność wszystkim tym, którzy bronią naszych granic na wschodzie kraju i czcimy pamięć tych, którzy oddali życie za niepodległość i integralność terytorialną naszego państwa. Ten pamiątkowy krzyż zawsze będzie przypominał Ukraińcom cenę, za jaką gwarantuje się nam spokojne życie i suwerenność Ukrainy” – powiedział Serhij Kowalenko, pierwszy zastępca szefa Podolskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Obecni uczcili minutą ciszy pamięć bojowników o niepodległość Ukrainy i złożyli kwiaty pod pamiątkowym krzyżem.

Kompozycja rzeźbiarska w Kureniowskim Parku Kultury i Wypoczynku została zainstalowana przy wsparciu patriotycznych organizacji społecznych: „Batalion Muzyczny”, „Związek Kijowski Weteranów ATO Obwodu Podolskiego”, „Muzeum Narodowe Ukrainy”, Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, „Prawy Sektor”, „Svoboda” i przy wsparciu Podolskiej Administracji Państwowej w Kijowie.

Poinformowano, że ten pamiątkowy krzyż powstał w 2009 roku z okazji 100. rocznicy urodzin Stepana Bandery. W tym czasie władze nie wyraziły zgody na jego postawienie i przez cały ten czas krzyż był przechowywany na prywatnym terenie poza Kijowem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-