Kuleba uczcił pamięć żołnierzy armii Ukraińskiej Republiki Ludowej w Lublinie

Kuleba uczcił pamięć żołnierzy armii Ukraińskiej Republiki Ludowej w Lublinie

zdjęcie
Ukrinform
4 października podczas wizyty w Polsce minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba uczcił na Cmentarzu Prawosławnym w Lublinie pamięć żołnierzy Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej.

Według Ukrinformu Kuleba napisał to na Twitterze.

„Ważne jest, aby pamiętać o pokoleniu bojowników o niepodległość Ukrainy i zachować miejsca ukraińskiej pamięci narodowej” – napisał.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy zaznaczył, że Lublin jest centralnym punktem naszej historii od Unii Lubelskiej po Trójkąt Lubelski. Jest także siedzibą dużej społeczności ukraińskiej.

„Dlatego dziś honorujemy tu wspólną przeszłość, a jutro w Warszawie zorganizujemy wspólne przeciwdziałanie współczesnym wyzwaniom i wypracujemy wspólną wizję przyszłości regionu” – dodał Kuleba.

Przypomnijmy, 30 sierpnia na cmentarzu prawosławnym w polskim Chełmie odsłonięto odnowiony pomnik premiera Ukraińskiej Republiki Ludowej na uchodźstwie Filipa Pyłypczuka w ramach obchodów 30-lecia niezależność .

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-