Po raz pierwszy od dwóch lat do Odessy przybył zagraniczny wycieczkowiec

Po raz pierwszy od dwóch lat do Odessy przybył zagraniczny wycieczkowiec

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Dnia 28 września do portu w Odessie wpłynął pierwszy od dwóch lat zagraniczny wycieczkowiec, okręt turystyczny SeaDream II pod banderą Bahamów. Większość pasażerów to obywatele Kanady i USA.

Poinformował o tym korespondent Ukrinformu.

„Okręt turystyczny SeaDream II zacumował przy nabrzeżu nr 15 w odeskim porcie morskim. Na pokładzie znajduje się 65 podróżnych, głównie obywateli USA i Kanady. To pierwsze takie wydarzenie zawinięcia międzynarodowego wycieczkowca po 2019 roku, kiedy zawinięcia statków z turystami do odeskiego portu zostały wstrzymane z powodu pandemii COVID-19” - zaznaczyła służba prasowa odeskiego portu.

Zdaniem szefa administracji portowej Maksyma Lapaja, najbardziej ucierpiał kierunek wycieczkowy działalności portu. W 2021 roku odnotowano  22 aplikacje od międzynarodowych statków wycieczkowych na wizytę w odeskim porcie, ale pierwszy okazał się okręt turystyczny SeaDream II. Może to jednak być nie ostatni okręt turystyczny, który zawinie do portu odeskiego do końca listopada br. Na następny rok port otrzymał około 30 wniosków o zawinięcie statków wycieczkowych.

Według standardów branży wycieczkowej SeaDream II jest uważany za mały, ale luksusowy statek, którego kabiny zadziwiają elegancką, nieformalną atmosferą, widokami na ocean i światowej klasy kuchnią.

Jak informował wcześniej Ukrinform, dnia 23 kwietnia w porcie Izmail w obwodzie odeskim straż graniczna przyjęła pierwszy statek wycieczkowy z rumuńskimi turystami na pokładzie po prawie dwuletniej przerwie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-