Ponad 50% Ukraińców nie popiera obowiązkowych szczepień przeciwko COVID

Ponad 50% Ukraińców nie popiera obowiązkowych szczepień przeciwko COVID

Ukrinform
Ponad 50% Ukraińców nie popiera decyzji o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień dla całej dorosłej populacji kraju.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 14-24 sierpnia 2021 r. przez Fundację „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa wspólnie z Centrum Socjologii Politycznej, donosi Ukrinform.

Tak więc 51,6% respondentów sprzeciwia się wprowadzeniu obowiązkowych szczepień dla całej dorosłej populacji, a tylko 23,4% popiera ten pomysł.

Jednocześnie 50,2% Ukraińców popiera decyzję o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień dla wszystkich pracowników służby zdrowia (28,9% nie popiera); 42,1% - dla nauczycieli (34% - nie popiera); 39,6 - dla wojskowych i stróżów prawa (33,7% - nie popiera).

W trakcie badania przeprowadzono 2001 wywiadów na całej Ukrainie (z wyjątkiem terytoriów okupowanych). Próba jest reprezentatywna dla takich wskaźników jak płeć, wiek, rodzaj zamieszkania i obszar zamieszkania. Błąd próbkowania nie przekracza 2,2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-