Ukraina potrzebuje agencji do współpracy z Ukraińcami za granicą – Deszczyca

Ukraina potrzebuje agencji do współpracy z Ukraińcami za granicą – Deszczyca

Ukrinform
Ukraińcy za granicą, w szczególności w Polsce, mają znaczny potencjał i na Ukrainie potrzebna jest osobna agencja koordynująca współpracę z nimi - powiedział we wtorek 6 lipca ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca podczas dyskusji panelowej „Światowa Wspólnota Ukraińska”, która odbyła się w ramach forum „Ukraina 30. Polityka międzynarodowa” – relacjonuje korespondent Ukrinform.

„Społeczność ukraińska w Polsce ma duży potencjał i wzrasta pozytywne nastawienie polskiego społeczeństwa do Ukraińców. I musimy to wykorzystać. Byłoby to ułatwione dzięki stworzeniu elementu koordynacyjnego - odrębnej agencji odpowiedzialnej za współpracę z zagranicznymi Ukraińcami” - podkreślił Deszczyca.

Zaznaczył, że społeczność ukraińska w Polsce jest niejednorodna i składa się z kilku elementów: rdzennych Ukraińców; Ukraińców, którzy zaczęli przyjeżdżać do Polski po 1991 roku; ogromnej liczby ukraińskich migrantów, którzy przyjeżdżają do Polski w ciągu ostatnich kilku lat.

Ukraiński dyplomata podkreślił, że w rozmowach z przedstawicielami władz polskich i samorządowych, a także zwykłymi obywatelami słyszał tylko pozytywne słowa o przyjeździe Ukraińców do Polski. Wśród nich są pracownicy, studenci i przedstawiciele biznesu.

Przypomnijmy, przewodniczący Światowego Kongresu Ukraińców Pawło Hrod podczas dyskusji panelowej podkreślił potrzebę zapewnienia przedstawicielom diaspory obywatelstwa ukraińskiego, aby zaangażować ich w służbę cywilną i politykę na Ukrainie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-