Polska chce znacznie uprościć dostęp do pracy Ukraińcom

Polska chce znacznie uprościć dostęp do pracy Ukraińcom

Ukrinform
Władze polskie planują szereg środków ułatwiających dostęp do lokalnego rynku pracy obcokrajowcom, w tym Ukraińcom – powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Polski Iwona Michałek, informuje Ukrinform powołując się na Dziennik.pl.

„Chcemy, by cudzoziemcy mieli łatwość przyjazdu do Polski, rozpoczęcia tu pracy, zwłaszcza w zawodach, w których brakuje nam rąk do pracy, gdzie Polacy niechętnie pracują” - powiedziała Michałek w komentarzu dla PAP.

Według niej w kraju istnieje duże zapotrzebowanie na pracowników z zagranicy. I nie chodzi tylko o tak tradycyjne dziedziny, jak budownictwo czy handel.

Wiceminister zaznaczyła, że polscy pracodawcy bardzo pozytywnie oceniają migrantów zarobkowych z Ukrainy czy Białorusi.

Zwróciła też uwagę, że uproszczenie procedury zatrudniania cudzoziemców jest przewidziane w niedawno przyjętym Krajowym Planie Odbudowy Polski.

W szczególności planowane jest zwiększenie roli wojewódzkich urzędów pracy w procesie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom, skrócenie czasu uzyskiwania takich dokumentów oraz ograniczenie zbędnych formalności. Ponadto planowana jest cyfryzacja procesu wydawania zezwoleń na pracę dla cudzoziemców.

Według różnych szacunków w Polsce pracuje obecnie 1-1,5 mln obywateli Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-