Do końca roku Ukraina otworzy konsulat generalny we Wrocławiu

Do końca roku Ukraina otworzy konsulat generalny we Wrocławiu

Ukrinform
Ukraina otworzy konsulat generalny we Wrocławiu w południowo-zachodniej Polsce do końca tego roku - powiedział w wywiadzie dla Ukrinform wiceminister spraw zagranicznych Wasyl Bodnar.

„Planujemy to zrobić do końca roku. Trwają intensywne prace przygotowawcze. W najbliższych tygodniach spodziewamy się powołania szefa konsulatu we Wrocławiu” - powiedział Bodnar.

Według niego w ciągu najbliższego roku lub dwóch nie ma planów otwierania nowych konsulatów w Polsce.

Zaznaczył jednak, że rozwój nowych technologii pozwala Ukrainie zdigitalizować wykonywanie niektórych czynności konsularnych.

„To optymalizuje wykorzystanie zasobów i w pewnym stopniu rekompensuje potrzebę otwierania nowych konsulatów” - powiedział ukraiński dyplomata.

Jednocześnie Bodnar powiedział, że ze względu na dużą liczbę obywateli Ukrainy w Polsce rozważana jest również kwestia otwarcia nowych konsulatów honorowych.

Przypomnijmy, dziś w Polsce funkcjonuje wydział konsularny Ambasady Ukrainy w Warszawie, konsulaty generalne w Krakowie i Lublinie, konsulat w Gdańsku oraz 11 konsulatów honorowych w różnych regionach kraju.

Według Głównego Urzędu Statystycznego pod koniec 2019 roku liczba Ukraińców w Polsce wynosiła około 1,3 mln.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-