Polska wprowadziła nowe zasady wjazdu dla cudzoziemców

Polska wprowadziła nowe zasady wjazdu dla cudzoziemców

Ukrinform
Polska wprowadziła nowe zasady wjazdu dla cudzoziemców

Polski rząd ogłosił nowe zasady dla osób przyjeżdżających z zagranicy, które obowiązują od 30 marca – napisano na stronie internetowej Państwowej Straży Granicznej Ukrainy (PSG), donosi Ukrinform.

„Osoby przybywające do Polski z krajów spoza strefy Schengen podlegają następującym wymogom: obowiązkowa kwarantanna; negatywny wynik testu COVID-19 nie zwalnia z kwarantanny w Polsce. Osoba jest zwolniona z kwarantanny po uzyskaniu negatywnego wyniku badania wykonanego na terytorium Polski metodą PCR lub na podstawie wyników testu antygenowego”- czytamy w oświadczeniu.

W przypadku osób przybywających do Polski z krajów Schengen obowiązują następujące zasady: obowiązkowe jest wykonanie negatywnego testu na obecność COVID-19 metodą PCR lub testu antygenowego nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy; osoby z negatywnym wynikiem testu, które odbywają transport zbiorowy lub indywidualny, a także piesze, są zwolnione z kwarantanny;

Osoby, które będą zobowiązane do poddania się kwarantannie, są z niej zwalniane po uzyskaniu negatywnego wyniku testu wykonanego w Polsce, metodą PCR lub na podstawie wyników testu antygenowego, zgodnie z oświadczeniem na stronie PSG Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-