Walka z pandemią: Dyrektor Generalny WHO zapewnił o wsparciu dla Ukrainy

Walka z pandemią: Dyrektor Generalny WHO zapewnił o wsparciu dla Ukrainy

Ukrinform
Światowa Organizacja Zdrowia będzie nadal wspierać Ukrainę w jej walce z pandemią koronawirusa.

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział to na Ogólnoukraińskim Forum „Ukraina 30. Koronawirus: wyzwania i odpowiedzi”, relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„Obiecam, że WHO będzie nadal wspierać Ukrainę w jej walce z pandemią koronawirusa, ratowaniu życia i przywróceniu normalności w kraju” - powiedział Ghebreyesus.

Przypomniał, że WHO wraz z partnerami międzynarodowymi wspiera Ukrainę.

„Próbowaliśmy zwiększać wydajność laboratoriów, a także ulepszać możliwości w kontekście reagowania na pandemię. WHO wsparła także ponad 200 szpitali i laboratoriów w walce z gruźlicą i HIV / AIDS, a nie tylko z pandemią”- powiedział szef WHO.

Zwrócił również uwagę na udane kroki Ukrainy w walce z COVID-19.

„Ukraina była jednym z pierwszych krajów, które opracowały plan gotowości i reagowania na pandemię, a my staraliśmy się wspierać Ukrainę we wszystkich naszych wysiłkach razem z naszymi partnerami z Unii Europejskiej i Banku Światowego” - powiedział Ghebreyesus.

Dyrektor Generalny WHO złożył kondolencje Ukraińcom, którzy stracili bliskich podczas pandemii i wezwał do dalszego aktywnego reagowania na wyzwania związane z przywróceniem „bezpiecznej i zdrowej Ukrainy”.

Jak informowaliśmy, na Ogólnoukraińskim Forum „Ukraina 30. Koronawirus: wyzwania i odpowiedzi”, które odbywa się w Kijowie w dniach 8-10 lutego, będą omawiane plany rządu na 2021 rok dotyczące przezwyciężenia pandemii, w tym działania mające na celu przywrócenie normalnej działalności gospodarki, pomoc najbardziej zagrożonym grupom ludności, adaptacja edukacji, współpraca z międzynarodowymi organizacjami finansowymi.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-