Gdyby dziś odbyły się wybory - Zełenski wygrywa w drugiej turze

Gdyby dziś odbyły się wybory - Zełenski wygrywa w drugiej turze

Ukrinform
Gdyby wybory Prezydenta Ukrainy odbyły się w najbliższym czasie, najwięcej głosów uzyskałby obecny szef państwa Wołodymyr Zełenski: poparłoby go 21,2% spośród tych respondentów, którzy zdecydowali się kogo poprą.

On też wygrałby w drugiej turze.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 2-3 lutego 2021 r. przez grupę socjologiczną „Rating”, donosi Ukrinform.

"Na czele rankingu prezydenta stoi Wołodymyr Zełenski. Gdyby wybory odbyły się w najbliższej przyszłości, poparłoby go 21,2% spośród tych, którzy zamierzają głosować i już zdecydowali o wyborze" - czytamy w komunikacie.

Według sondażu na współprzewodniczącego frakcji parlamentarnej OPZŻ Jurija Bojko zagłosowałoby 17,1% respondentów, na przywódcę „Solidarności Europejskiej” Petra Poroszenko 16,4%, a na Julię Tymoszenko - przywódcę „Batkiwszczyny” 12,3%.

Lidera partii „Siła i Honor” Ihora Smeszko popiera 7,5% badanych, byłego premiera Wołodymyra Hrojsmana - 4,3%, lidera Partii Radykalnej Oleha Laszko - 4,0%, a przewodniczącego Rady Najwyższej Dmytro Razumkowa – 3,2%.

Były kandydat na burmistrza Kijowa Serhij Prytuła uzyskał – 3,1% poparcia, lider partii „Swoboda” Oleh Tiahnybok - 2,1%, a mer Kijowa Witalij Kliczko - 1,1%.

Jak zauważono, symulacja drugiej tury wyborów prezydenckich przyniosła następujące rezultaty: Zełenski utrzymuje liderstwo w parze ze wszystkimi głównymi przeciwnikami: z Poroszenką - 56% do 44%, z Bojko - 60% do 40%, z Tymoszenko - 55% do 45%. W możliwej parze Bojko i Poroszenko: 51% do 49%.

Ogólnoukraińskie badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2000 wywiadów. Błąd statystyczny badania z prawdopodobieństwem 0,95 nie przekracza: 2,2%.

Jak informowaliśmy, w styczniu, według sondażu przeprowadzonego przez grupę socjologiczną „Rating”, w rankingu zaufania wśród polityków krajowych liderował prezydent Zełenski, któremu ufało 41% respondentów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-