Maasikas powiedział, że pandemia zbliżyła UE i Ukrainę

Maasikas powiedział, że pandemia zbliżyła UE i Ukrainę

Ukrinform
Unia Europejska i Ukraina zbliżyły się do siebie podczas pandemii koronawirusa i nadal współpracują, aby sprostać globalnemu wyzwaniu COVID-19.

Jak poinformował korespondent Ukrinform, stwierdził to szef delegacji UE na Ukrainie Matti Maasikas podczas forum „Ukraina 30. Koronawirus: wyzwania i odpowiedzi”.

„Pandemia zbliżyła Unię Europejską i Ukrainę, solidarność to proces dwustronny, doskonale pamiętamy ukraiński zespół medyczny, który przyleciał z pomocą Włochom w najciemniejszym momencie pandemii w tym kraju” - powiedział szef misji.

Przypomniał też, że Unia Europejska przeznaczyła wcześniej Ukrainie 190 mln euro w ramach ogólnego pakietu pomocy dla krajów Partnerstwa Wschodniego w walce z pandemią koronawirusa .

Jednocześnie Maasikas zwrócił uwagę, że poziom szczepień na Ukrainie jest w ostatnich latach bardzo niski i jest to również oznaka braku zaufania do rządu, więc aby zaszczepić wystarczającą liczbę osób, władze ukraińskie będą musiały pracować.

Dodał, że przywódcy tego kraju powinni połączyć „ambitne reformy, aby zapewnić przejrzyste procedury przetargowe i zbudować instytucje, które mogą angażować się w kompleksowe szczepienia”.

Zaznaczył również, że jest dumny z decyzji COVAX o przekazaniu pierwszych dostaw ukraińskim lekarzom w połowie lutego.

Jak informowaliśmy, Ukraina otrzyma pierwsze 117 000 dawek szczepionki w ramach programu COVAX w lutym.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-