W Tarnopolu zainstalowano największą w kraju szopkę bożonarodzeniową

W Tarnopolu zainstalowano największą w kraju szopkę bożonarodzeniową

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Dokładnie o północy, podczas nabożeństwa bożonarodzeniowego w Cerkwi św. Piotra w Tarnopolu, otwarto największą szopkę bożonarodzeniową na Ukrainie, w którym - prawie 30 miniatur i ponad sto postaci biblijnych, donosi korespondent Ukrinform.

„W tym roku całkowita szerokość szopki to 50 metrów, a wysokość 30, czyli o dziesięć metrów więcej niż w roku ubiegłym. Centralny, kluczowy obiekt - wioska Betlejem, w której narodził się Jezus Chrystus, są inne biblijne historie, które przypominają wierzącym o życiu Zbawiciela”- powiedział hierodeakon świątyni Just Gomza.

W szopce zaaranżowanej w formie dioram - wśród licznych miniatur i postaci biblijnych można zobaczyć postacie aniołów, arkę, odtworzoną Świętą Wieczerzę, wioskę na wzgórzu, baśniowe zwierzęta i ptaki.

Niektóre figury poruszają się, są oświetlone różnokolorowym światłem i towarzyszą im efekty dźwiękowe, co nadaje szopce szczególny, uroczysty i świąteczny wygląd.

Szopka będzie dostępna do 15 lutego.

Został ona zainstalowany już 15 rok z rzędu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-