W Cerkwi św. Andrzeja wykonano jedną z najsłynniejszych kolęd

W Cerkwi św. Andrzeja wykonano jedną z najsłynniejszych kolęd

wideo
Ukrinform
W okresie kwarantanny kolędnicy będą rzadkimi gośćmi. Jednocześnie sytuację można złagodzić, słuchając jednej z najsłynniejszych kolęd „Dobryj weczir tobi”, która została wykonana w odrestaurowanej Cerkwi św. Andrzeja – napisał w Telegramie minister kultury i polityki informacyjnej Ołeksandr Tkaczenko, donosi Ukrinform.

„Oczywiście podczas kwarantanny kolędnicy będą rzadkimi gośćmi. Spróbujmy więc uspokoić sytuację w inny sposób. Jedna z najsłynniejszych kolęd „Dobryj weczir tobi” zagrano w Cerkwii św. Andrzeja. W aranżacji Konstantina Wilenskiego i w wykonaniu Krajowego Zespołu Kameralnego „Kiiwski Soloisty” z dyrygentem Kirillem Karabycem - brzmi naprawdę uroczo”- napisał.

Minister zaznaczył, że Wigilia jest zawsze szczególnym świętem, kiedy cała rodzina zbiera się na kolacji z 12 posiłkami postnymi i kiedy wszyscy czekają na kolędy. Dlatego każdy może obejrzeć film przygotowany przez Ministerstwo na święto Bożego Narodzenia.

Przypomnijmy, 12 grudnia po renowacji otwarto cerkiew św. Andrzeja. W niedzielę 13 grudnia odbyło się tam nabożeństwo, a 15 grudnia kościół udostępniono do zwiedzania.

Cerkiew św. Andrzeja został zbudowany w latach 1747 - 1762 przez architekta Bartolomeo Rastrellego w stylu barokowym, jest zabytkiem architektury i monumentalnym malarstwem XVIII wieku i jest częścią Rezerwatu Narodowego „Sofija Kijowska”. Proponuje się wpisanie Cerkwi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W dniu 18 października 2018 roku decyzją Rady Najwyższej Cerkiew św. Andrzeja została przekazana do bezpłatnego użytku Patriarchatowi Ekumenicznemu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-