Po raz pierwszy państwo zamawia trzy samoloty An-178 z „Antonowa” dla wojska - Zełenskiego

Po raz pierwszy państwo zamawia trzy samoloty An-178 z „Antonowa” dla wojska - Zełenskiego

zdjęcie
Ukrinform
Ministerstwo Obrony i Przedsiębiorstwo Państwowe „Antonow” podpisały memorandum o współpracy w sprawie budowy samolotów na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy.

Jak donosi Ukrinform w nawiązaniu do informacji prezydenckiej służby prasowej, ceremonia podpisania odbyła się w Przedsiębiorstwie Państwowym „Antonow” z udziałem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

W pierwszym etapie mowa idzie o trzech nowych wojskowych samolotach transportowych An-178, które otrzymają Siły Zbrojne. Mogą być one wykorzystywane do dostarczania personelu, broni i lekkiego sprzętu wojskowego, a także do transportu towarów.

Prezydent Wołodymyr Zełenski odwiedził Przedsiębiorstwo Państwowe „Antonow” / Zdjęcie: Biuro Prezydenta

Zełenski zauważył, że wielu partnerów międzynarodowych wykazuje duże zainteresowanie rodziną samolotów An, w szczególności wojskowymi modelami transportowymi.

„Ale jednocześnie i to logiczne, zawsze mnie pytają i się ciekawią, czy te samoloty są elementem uzbrojenia na Ukrainie? Dlatego ten krok jest podwójnie ważny. Wzmacnia zdolności obronne Ukrainy i pomoże przyciągnąć ukraińskie i zagraniczne inwestycje” - powiedział prezydent.

Szef państwa podkreślił również, że w przyszłości takie zarządzenia rządowe powinny być normą, dlatego oczekuje w najbliższym czasie pełnoprawnego kompleksowego planu od zarządu „Antonowa” w celu przywrócenia i wzmocnienia zasobów ludzkich, zwrotu utraconych specjalistów i przyciągnięcia nowych specjalistów.

Prezydent wyraził ideę opracowania Państwowego programu naukowo-technicznego rozwoju przemysłu lotniczego na lata 2021-2030 oraz odbycia posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-