Prawie połowa Ukraińców uważa, że konieczne jest „utrzymanie kursu” na integrację z Unią Europejską

Prawie połowa Ukraińców uważa, że konieczne jest „utrzymanie kursu” na integrację z Unią Europejską

Ukrinform
48% Ukraińców uważa, że nasz kraj powinien zmierzać w kierunku integracji z Unią Europejską – powiedział Serhij Szapowałow, analityk z Fundacji „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa, przedstawiając wyniki ogólnopolskiego sondażu w Ukrinform.

„Większość Ukraińców (48%) uważa, że Ukraina powinna zmierzać w kierunku integracji z Unią Europejską” - powiedział Szapowałow.

Według niego jest 13% zwolenników integracji z Rosją na Ukrainie, prawie jedna trzecia nie chce integrować się z nikim.

Jednocześnie 42% Ukraińców popiera wejście Ukrainy do NATO , 11% sojusz wojskowy z Rosją, a 34% - status „pozablokowy”.

Zdecydowana większość obywateli (85%) posiada tożsamość narodową i uważa się przede wszystkim za obywateli Ukrainy.

Ogólnopolskie badanie opinii publicznej zostały przeprowadzone przez Fundację „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa wspólnie z Kijowskim Międzynarodowym Instytutem Socjologii (KMIS) w dniach od 5 do 13 grudnia 2020 r. Zastosowana była metoda wywiadów osobistych na 2004 respondentach, którzy mieszkają w 131 miejscowościach Ukrainy (z wyjątkiem Autonomicznej Republiki Krymu i Donbasu). Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji Ukrainy (18 lat i więcej) w oparciu o cechy takie jak płeć, wiek i rodzaj miejsca zamieszkania (miasto / wieś). Błąd statystyczny próby (z prawdopodobieństwem 0,95 i efektem projektowym 1,5) nie przekracza 3,3%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-