Na granicy z Polską nasilił się ruch - Ukraińcy wracają na święta do domów

Na granicy z Polską nasilił się ruch - Ukraińcy wracają na święta do domów

Ukrinform
W ciągu ostatnich kilku dni na granicy polsko-ukraińskiej nastąpił wzrost ruchu podróżnych w kierunku Ukrainy – powiedziała dla Ukrinform rzeczniczka bieszczadzkiego oddziału Polskiej Straży Granicznej Elżbieta Pikor.

„W ostatnich dniach obserwujemy wzrost ruchu podróżnych w kierunku Ukrainy. Obywatele Ukrainy wracają do domu na święta - powiedział Pikor.

Jak powiedziała, na terenie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej RP, wszystkie pasy ruchu w kierunku Ukrainy zostały otwarte na obecnych punktach kontrolnych i dodała, że już kilka dni temu w ciągu dnia na wszystkich przejściach granicznych z Ukrainą łącznie 9-10 tys. osób przekroczyło granicę. Dziś liczba ta wzrosła do 12-12,5 tys. I oczywiście będzie nadal rosła.

Dziś na terenie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej można przekroczyć granicę w punktach: „Szegine-Medyka”, „Krakowiec-Korczowa”, „Hruszew-Budomież”. Jednocześnie nie ma możliwości przekroczenia granicy w punkcie: „Smolnica-Krościenko”, który nie funkcjonował od marca, kiedy granica została zamknięta z powodu pandemii koronawirusa . Wspólnej granicy nie można też przekroczyć pociągiem.

Według Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce , pod koniec 2019 roku było ponad 1,3 miliona Ukraińców.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-