Styczniową kwarantannę popiera 56% Ukraińców

Styczniową kwarantannę popiera 56% Ukraińców

Ukrinform
Decyzję Rady Ministrów o wprowadzeniu ścisłej kwarantanny od 8 stycznia popiera 56% Ukraińców, a sprzeciwia się jej 41%.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej w dniach 12-14 grudnia 2020 r. przez grupę socjologiczną „Rating”, donosi Ukrinform.

„56% popiera decyzję rządu o wprowadzeniu ścisłej kwarantanny od 8 stycznia, 41% - jest przeciwko niej. 52% uważa, że rozprzestrzenianie się koronawirusa z powodu lockdownu zmniejszy się, 45% - jest przeciwnego zdania”- podano.

Jednocześnie 63% ankietowanych popiera zakaz zgromadzeń i demonstracji podczas ostrej kwarantanny, a 35% go nie popiera.

Ponad 70% respondentów popiera ścisłą kwarantannę dla siłowni, kin, a także restauracji i kawiarni (jedna czwarta jest przeciw). 54% jest za zamknięciem szkół (43% - przeciw), przedszkoli - 48% (47% - przeciw).

Najmniej wspierane jest zamknięcie rynków żywności (31% - za, 67% - przeciw), dalekobieżnego transportu publicznego (23% - za, 75% - przeciw) i transportu publicznego (18% - za, 80% - przeciw).

Z badania wynika, że 76% respondentów zdaje sobie sprawę, że rząd zdecydował się na wprowadzenie ścisłej kwarantanny (lockdownu) od 8 do 24 stycznia 2021 r., 20% - słyszało o tym, 4% - nie wie.

Dodatkowo, według sondażu: „45% jest przekonanych, że oficjalne statystyki dotyczące skali koronawirusa w kraju są obniżone. Z drugiej strony 31% uważa, że te informacje są przesadzone, a tylko 15% jest przekonanych, że są obiektywne ”.

W porównaniu z marcem potroiła się liczba osób, które uważają statystyki dotyczące koronawirusa za przesadzone (z 11 do 31%). Statystyki są często uważane za przesadzone przez młodych ludzi, a także przez tych, którzy rzadko śledzą informacje o koronawirusie.

Jednocześnie, według badania, 59% Ukraińców często śledzi informacje o koronawirusie, 21% robi to czasami, 11% - rzadko. 8% w ogóle nie jest zainteresowane takimi wiadomościami. Osoby starsze i kobiety chętniej śledzą wiadomości dotyczące koronawirusa.

W porównaniu z początkiem listopada liczba ankietowanych aktywnie śledzących wiadomości o koronawirusie spadła z 65 do 59%, czyli mniej niż w kwietniu podczas pierwszej kwarantanny.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 2500 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-