Kary za brak masek popiera 75% Ukraińców

Kary za brak masek popiera 75% Ukraińców

Ukrinform
75% Ukraińców popiera wprowadzenie kar za przebywanie bez maski w miejscach publicznych, przeciwko takiej decyzji jest 24%.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 15-17 listopada 2020 r. - donosi Ukrinform.

Jak zauważono, częściej kary popierają kobiety i osoby starsze, najwyższe poparcie jest w Kijowie, najmniejsze - na południu.

Jednocześnie 83% badanych uważa, że często nosi maskę ochronną, 14% - czasami lub rzadko, 3% - prawie nigdy.

70% badanych często dezynfekuje ręce, 23% - czasami lub rzadko, 6% - prawie nigdy. Tylko 14% często nosi rękawice ochronne, 33% - czasami lub rzadko, 53% - prawie nigdy.

W porównaniu z marcem znacznie wzrosło częste stosowanie masek (z 58 do 83%), a rękawic ochronnych - znacznie spadło (z 38 do 14%).

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 3000 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 1,8 %.

Przypomnijmy, 19 listopada prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę o odpowiedzialności administracyjnej za przebywanie w instytucjach publicznych i transporcie bez środków ochrony. Prawo przewiduje karę za przebywanie w budynkach użyteczności publicznej, obiektach, transporcie publicznym w czasie kwarantanny bez noszenia środków ochrony indywidualnej, w tym respiratorów lub masek ochronnych zakrywających nos i usta, w tym wykonanych samodzielnie, w wysokości od 10 do 15 minimów dochodów obywateli (od 170 UAH do 255 UAH).

19 listopada na Ukrainie potwierdzono laboratoryjnie 583510 przypadków koronawirusa COVID-1 - 13357 w ciągu ostatniego dnia. Podczas całego okresu pandemii na Ukrainie zachorowało 583 510 osób; wyzdrowiało - 266 479, a zmarło - 10 369; Wykonano 4062868 testów PCR.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-