Walka z COVID-19: 35% Ukraińców jest zadowolonych z działalności Zełenskiego

Walka z COVID-19: 35% Ukraińców jest zadowolonych z działalności Zełenskiego

Ukrinform
35% Ukraińców jest zadowolonych z działań prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w walce z epidemią COVID-19, a 60% niezadowolonych.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 15-17 listopada 2020 r. - donosi Ukrinform.

Według sondażu, 33% jest zadowolonych z działalności przewodniczącego Rady Najwyższej Dmytro Razumkowa, 48% jest niezadowolonych, a 18% nie potrafi ocenić.

23% Ukraińców jest zadowolonych z pracy premiera Denysa Szmyhala, 60% niezadowolonych, a 18% nie potrafi ocenić.

Większość respondentów rządu centralnego jest niezadowolona z pracy Rady Ministrów (67%) i Rady Najwyższej (72%).

32% respondentów jest zadowolonych z działań ministra zdrowia Maksyma Stepanowa, a 55% jest niezadowolonych; 36% jest zadowolonych z działalności Policji, a 51% jest niezadowolonych.

Jednocześnie 48% ankietowanych uważa, że działania podjęte przez władze w celu zwalczania koronawirusa są optymalne, 24% uważa je za zbyt miękkie, 11% - wręcz przeciwnie za twarde.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiady telefoniczne wspomagane komputerowo) na podstawie losowego próbkowania numerów telefonów komórkowych. Próba jest reprezentatywna dla dorosłej populacji (18 lat i starszej) Ukrainy pod względem wieku, płci i miejsca zamieszkania. Próba nie obejmuje terytoriów tymczasowo niekontrolowanych przez władze Ukrainy - Autonomicznej Republiki Krymu, niektórych części obwodu donieckiego i obwodu ługańskiego. W trakcie badania przeprowadzono 3000 wywiadów. Błąd statystyczny badania nie przekracza 1,8 %.

Przypomnijmy, 19 listopada na Ukrainie potwierdzono laboratoryjnie 583510 przypadków koronawirusa COVID-1 - 13357 w ciągu ostatniego dnia. Podczas całego okresu pandemii na Ukrainie zachorowało 583 510 osób; wyzdrowiało - 266 479, a zmarło - 10 369; Wykonano 4062868 testów PCR.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-