Zełenski - 2021 będzie początkiem reżimu

Zełenski - 2021 będzie początkiem reżimu "paper less" - żadnego więcej papieru

zdjęcie
Ukrinform
Ukraina w przyszłym roku zacznie przystępować do reżimu "paper less", który oznacza, że władze publiczne przestaną żądać od obywateli papierowych zaświadczeń lub innych dokumentów w celu uzyskania usług publicznych - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia na prezentacji nowych serwisów i usług cyfrowych „Diia Summit” - informuje korespondent Ukrinform.

Rok 2021 będzie początkiem wejścia kraju w reżim "paper less", czyli koniec z papierami. Dotyczy to wszystkich organów państwowych, a co najważniejsze, żadna instytucja państwowa nie będzie mogła żądać od Ukraińców jakichkolwiek zaświadczeń, wyciągów czy innych niekończących się dokumentów niezbędnych do uzyskania niektórych usług państwowych - powiedział prezydent.

Jednocześnie Prezydent podkreślił, że w ciągu ostatniego roku Ukraina stała się czwartym krajem w Europie z cyfrowymi prawami jazdy i pierwszym krajem na świecie, który posiada cyfrowy paszport, z którym można podróżować lub otworzyć konto bankowe online.

„To dopiero dziesiąta część wprowadzenia naszych wielkich planów i dopiero początek drogi do cyfrowego państwa, w którym 100% usług będzie online, a biurokracja i korupcja staną się nietypowym zjawiskiem” - powiedział szef państwa.

Zełenski jest przekonany, że „cyfrowa Ukraina” to nie tylko wygoda, ale także potężny rozwój gospodarczy, bo jego zdaniem udział gospodarki cyfrowej w świecie rośnie bardzo szybko.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-