Dziś zakończył się kolejny proces w sprawie MH17 – następny 3 listopada

Dziś zakończył się kolejny proces w sprawie MH17 – następny 3 listopada

Ukrinform
W Holandii zakończyła się kolejna rozprawa sądowa w sprawie MH17 w kompleksie sądowym Schiphol. Następna zaplanowana jest na 3 listopada – donosi korespondent Ukrinform w Holandii.

Sąd pozwolił adwokatom Olega Pułatowa oskarżonego w sprawie złożyć w listopadzie swoje wnioski w sprawie.

Przypomnijmy, adwokaci jednego z czterech oskarżonych w sprawie MH17 spotkali się ze swoim klientem Pułatowem w Rosji. Według holenderskiej adwokat Sabiny ten Doesschate, która reprezentuje interesy Pułatowa, spotkanie z klientem była „owocna i pożyteczna”.

Adwokat zaznaczyła również, że Pułatow powiedział adwokatom, że widział tylko konsekwencje zbicia MH17. Podkreśliła też, że z powodu koronawirusa obrona nie była w stanie spotkać się z Pułatowem przez długi czas, więc nie mogła złożyć wszystkich wniosków w czerwcu. Obrona nalega, aby po spotkaniu z Pułatowem mieć „pełny obraz wydarzeń”. Obiecali złożyć wszystkie wnioski w listopadzie.

31 sierpnia w Holandii rozpoczęła się trzecia sesja procesu w sprawie zestrzelenia samolotu MH17 na niebie nad Donbasem.

Sąd Okręgowy w Hadze w marcu br. rozpoczął rozpatrywanie sprawy katastrofy samolotu MH17 na niebie nad Donbasem.

Pasażerski Boeing-777 MH17 lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur został zestrzelony nad okupowaną częścią Donbasu w dniu 17 lipca 2014 r. Na pokładzie było 283 pasażerów i 15 członków załogi, wszyscy zginęli.

Międzynarodowy zespół śledczy twierdzi, że samolot MH17 został zestrzelony przez rakietę przeciwlotniczego systemu rakietowego „Buk” należącą do 53. brygady powietrznej obrony rakietowej Sił Zbrojnych Rosji stacjonującej w Kursku.

19 czerwca 2019 roku Zespół międzynarodowych śledczych, badających katastrofę MH17 (JIT) nazwał czterech podejrzanych, którzy zostali uznani za zaangażowanych w transport i użycie bojowe Buka. Trzej z nich to Rosjanie. Jest to: Siergiej Dubiński, pułkownik Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, szef GRU Donieckiej Republiki Ludowej, którego uważa się za organizatora zastosowania wyrzutni rakiet przeciwlotniczych „Buk”; Oleg Pułatow - podpułkownik rosyjskich Sił Zbrojnych, zaangażowany w przewóz „Buku” i Igor Girkin - jest emerytowanym oficerem wojskowym Federacji Rosyjskiej, byłym pułkownikiem FSB, aktywnym uczestnikiem w rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainie. Czwartym jest Ukrainiec Leonid Charczenko, który walczył po stronie DRL.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-