Najwięcej głosów w wyborach do Rady Miasta Kijowa otrzymałyby partie „Europejska Solidarność” i „Sługa Narodu”

Najwięcej głosów w wyborach do Rady Miasta Kijowa otrzymałyby partie „Europejska Solidarność” i „Sługa Narodu”

Ukrinform
W wyborach do Rady Miejskiej Kijowa w przypadku ich odbycia się w najbliższym czasie najwięcej głosów - prawie 20% - otrzymałyby partie „Europejska Solidarność” i „Sługa Narodu”.

Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców Kijowa przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 26-27 lipca 2020 r. - donosi Ukrinform.

Zgodnie z przeprowadzonym sondażem w wyborach do Rady Miasta „Europejska Solidarność” otrzymałaby 19,8% głosów tych, którzy już się zdecydowali i zamierzają głosować, a partia „Sługa Narodu” - 19,3%.

17,1% respondentów jest gotowych głosować na partię „UDAR,” 8% na „Platformę Opozycyjną – Za Życie”, 5,7% na „Batkiwszczynę”, a 5% na „Partię Szarija”.

Partię „Hołos” poprze 4,6% respondentów, partię „Zwycięstwo Palczewskiego” 4,5%, partię „Siła i honor” 3%, a „Swobodę” 2,5%.

Ocena innych sił politycznych jest niższa niż 2%.

Około 11% respondentów było niezdecydowanych.

Socjolodzy zwracają uwagę, że od sierpnia ubiegłego roku notowania partii „Sługa Narodu” odnotowują stabilną tendencję spadkową, natomiast notowania partii „Europejska Solidarność” i „Udar” - pozytywny trend.

Ankieta została przeprowadzona przez grupę socjologiczną „Rating” w dniach 26-27 lipca 2020 r. wśród mieszkańców Kijowa metodą ankiety telefonicznej. Przepytano łącznie 2000 respondentów w wieku powyżej 18 lat. Błąd reprezentatywności badania nie przekracza 2,2%.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-