Polska wznowiła kwarantannę dla pasażerów lotniczych z Ukrainy

Polska wznowiła kwarantannę dla pasażerów lotniczych z Ukrainy

Ukrinform
Z 3 lipca Polska przywróciła obowiązkową kwarantannę dla osób przybywających z Ukrainy – napisał w rozporządzeniu polski minister spraw wewnętrznych, donosi korespondent Ukrinform.

W dokumencie listy krajów spoza UE, z których lotnisk pasażerowie mają prawo wjechać na terytorium Polski bez obowiązkowej kwarantanny, Ukraina została usunięta.

Jednocześnie w rozporządzeniu szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dodano nowe kategorie osób zwolnionych z kwarantanny po przekroczeniu granicy. W szczególności dotyczy to uczniów, studentów różnych form edukacji, studentów podyplomowego kształcenia, doktorantów, którzy udokumentują na granicy fakt studiowania w Polsce. Zasada ta dotyczy także naukowców, którzy prowadzą tu prace naukowe lub badawcze.

Przypomnijmy, z 14-dniowej kwarantanny w Polsce zwolnione są: załogi samolotów i statków; osoby pracujące na morskich platformach wydobywczych i wykonują prace związane z realizacją strategicznych projektów energetycznych; kierowcy zajmujący się międzynarodowym transportem pasażerskim; załogi pociągów międzynarodowych. Dotyczy to również członków misji dyplomatycznych, przedstawicieli organizacji międzynarodowych i członków ich rodzin, obywateli UE i ich najbliższych krewnych, rezydentów innych krajów UE, którzy tranzytem podróżują przez Polskę.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-