W Dzień Konstytucji Zełenski wezwał Ukraińców do wzajemnego poszanowania swoich praw

W Dzień Konstytucji Zełenski wezwał Ukraińców do wzajemnego poszanowania swoich praw

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski złożył życzenia Ukraińcom z okazji Dnia Konstytucji i wezwał do wzajemnego poszanowania swoich praw.

Jest to zapisane w wideo Prezydenta, opublikowanym z okazji święta państwowego.

„Szczerze składam życzenia wszystkim z okazji Dnia Konstytucji Ukrainy. Myślę, że dziś każdy z nas musi uczciwie odpowiedzieć sobie na proste, ale ważne pytanie: czym jest dla mnie Konstytucja? Książeczką, którą przeczytałem tak dawno temu, że już nie pamiętam? Prawami, którymi chcę się cieszyć i obowiązkami, których wolałbym nie wypełniać? Co politycy ciągle chcą zmieniać? Czy podstawa prawna, na której opiera się państwo, jest silna? A może jest prościej? Może nasza Konstytucja jest źródłem odpowiedzi „Odpowiedzi, których każdy z nas czasem potrzebuje. Czy żyjemy właściwie jako kraj i społeczeństwo? Czy robimy wystarczająco dużo, aby nazywać się odpowiedzialnym obywatelem? - powiedział Prezydent.

Zełenski powiedział, że jest teraz w obwodzie chersońskim. „To cudowna i malownicza kraina. Mamy szczęście, ponieważ w naszym kraju jest ich dwadzieścia pięć” - dodał.

„Wszystko to prowadzi mnie do następujących przemyśleń. Zgodnie z pierwszym artykułem naszej Konstytucji Ukraina jest suwerennym, niezależnym, demokratycznym i państwem rządzonym przez praworządność. Myślę, że brakuje jeszcze jednego stwierdzenia. Ukraina jest niesamowita, piękna i czarująca. I wcale nie musi to być zapisane w Konstytucji, wystarczy wyryć w naszych sercach, a kiedy każdy z nas w końcu zrozumie, że najlepszym krajem jest dokładnie ten, gdzie się urodziliśmy, wówczas każdy z nas, ze wszystkimi swoimi czynami i słowami, będzie robić wszystko, aby go chronić - powiedział prezydent.

„Co to znaczy dla mnie chronić Ukrainę? Odpowiedź jest prosta - chronić każdego Ukraińca. I to konstytucyjne prawa obywatela są wskazówką, jak to robić. Musimy nauczyć się szanować wzajemne prawa. Zrozumcie, że Wasze prawa nie mogą naruszać praw innych ludzi. Szanować prawo, a nie kombinować jak je obejść. Pamiętajmy o tym za każdym razem, gdy idziemy do metra bez maski, włączamy muzykę w nocy, podpalamy trawę, wycinamy las i jedziemy przeładowaną ciężarówką - powiedział.

Zełenski podkreślił, że społeczeństwo obywatelskie zaczyna się od poszanowania Konstytucji, a kraj, który wszyscy szanują, zaczyna się od poszanowania praw wszystkich.

„A zwłaszcza dzisiaj, nie tylko w Dzień Konstytucji, ale także w Dzień Młodzieży, musimy obiecać sobie, że przekażemy następnemu pokoleniu nowy kraj. Kraj nie agresji i nienawiści, ale wzajemnego szacunku, wolności i równości. Bądźmy obywatelami każdego dnia, ale nie tylko 28 czerwca - nalegał szef państwa.

Przypomnijmy, wczoraj Ukraina obchodziła Dzień Konstytucji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-