Kuleba, Czubarow i Dżemilew zawiesili flagę krymsko-tatarską w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Kuleba, Czubarow i Dżemilew zawiesili flagę krymsko-tatarską w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych

zdjęcie
Ukrinform
Flaga Tatarów krymskich została uroczyście powieszona na maszcie w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy w Kijowie.

Uroczyście powiesili flagę: Minister Spraw Zagranicznych Dmytro Kuleba, przewodniczący Medżlisu Tatarów Krymskich Refat Czubarow i przywódca Tatarów Krymskich Mustafa Dżemilew, donosi korespondent Ukrinform.

„Zawieszamy flagi na maszcie, tylko te które są dla nas szczególnie ważne, dla Ukrainy, a flaga Tatarów Krymskich jest jedną z takich flag. Pragnę zapewnić wszystkich, że dla nas w Ministerstwie Spraw Zagranicznych kwestia ochrony praw Tatarów Krymskich, którzy pozostali na nielegalnie okupowanym Krymie, temat deokupacji Krymu, zawsze będą priorytetem i nie przestaniemy, dopóki nie wygramy, dopóki ta flaga, którą zawieszamy dzisiaj, wraz z ukraińską flagą nie zawiśnie we wszystkich miastach, miejscowościach Autonomicznej Republiki Krymu i Sewastopolu”- powiedział Kuleba w przemówieniu podczas uroczystej ceremonii.

Zauważył, że flaga krymsko-tatarska jest teraz symbolicznie zawieszana nie tylko w Kijowie, ale wszędzie na świecie, gdzie obecna jest Ukraina, jako dowód na to, że Krym codziennie pozostaje w myślach i pracy ukraińskich dyplomatów.

Z kolei Czubarow zauważył, że honorowanie flagi narodowej Tatarów Krymskich przez państwo ukraińskie i społeczeństwo ukraińskie pokazuje szacunek dla historii rdzennej ludności Krymu i daje pewność wszystkim obywatelom ukraińskim mieszkającym na tymczasowo okupowanym Krymie w przywróceniu suwerenności państwowej Ukrainy nad Krymem.

Przypomnijmy, co roku 26 czerwca Ukraina obchodzi Dzień Flagi Tatarów Krymskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-