Zełenski: Chcemy ubezpieczyć życie wszystkich lekarzy, którzy przeciwdziałają koronawirusowi

Zełenski: Chcemy ubezpieczyć życie wszystkich lekarzy, którzy przeciwdziałają koronawirusowi

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że planuje ubezpieczyć pracowników służby zdrowia zaangażowanych w przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się infekcji koronawirusa ze środków Funduszu walki z koronawirusem.

Tak stwierdził prezydent Wołodymyr Zełenski w wiadomości wideo.

„Chcę również odnotować ważne inicjatywy rządowe mające na celu zmianę budżetu państwa. Fundusz walki z koronawirusem wyniesie 66 miliardów hrywien. W przypadku tych funduszy planowane jest znaczne zwiększenie płatności dla lekarzy, którzy walczą z koronawirusem ... A także - zapewnienie pomocy finansowej rodzinom lekarzy zmarłych na COVID- 19. Chcemy ubezpieczyć życie wszystkich pracowników medycznym zaangażowanym w zwalczanie koronawirusa”, powiedział Zełenski.

Dodał, że na koszt Funduszu będzie zakupiony niezbędny sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej i wypłacane będą subwencje obywatelom Ukrainy, którzy z powodu kwarantanny stracili niestety pracę.

Jak informował Ukrinform, projekt Ustawy nr 3276 w sprawie poprawek do budżetu państwa na 2020 rok Rada Najwyższa na nadzwyczajnym posiedzeniu w dniu 30 marca przekazała do poprawienia. Posłowie nie mieli wystarczającej liczby głosów, aby zatwierdzić projekt.

Projekt ustawy zaproponował zmniejszenie dochodów budżetu państwa o 122,9 miliarda UAH (z 1.096 biliona UAH do 972,6 miliardów UAH) i zwiększenie wydatków o 79 miliardów UAH (z 1.184 bilionów UAH do 1.263 bilionów UAH). Zaproponowano zwiększenie deficytu budżetowego 3,1 razy - z 96,3 mld UAH do 298,4 mld UAH. Założono utworzenie Fundacji Kontroli Ostrych Chorób Oddechowych COVID-19 w wysokości 97,1 mld UAH.

8 kwietnia minister finansów Serhij Marczenko ogłosił, że projekt ustawy nr 3276 w sprawie poprawek do budżetu państwa Ukrainy na 2020 rok zostanie przedłożony Parlamentowi w najbliższych dniach. Według niego, Komitet budżetowy sfinalizuje projekt poważnych zmian w budżecie na 2020 rok który obejmie środki zwalczania koronawirusa oraz utworzenie Funduszu na zwalczanie koronawirusa w wysokości 66,3 mld UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-