Film o UPA i Armii Krajowej został udostępniony online -  Derzkino

Film o UPA i Armii Krajowej został udostępniony online - Derzkino

Ukrinform
Agencja filmowa z UM-Group udostępniła w wolnym dostępie historyczny film dokumentalny „Operacja Hrubieszów” - donosi służba prasowa - Państwowej Agencji Kinematografii Ukrainy (Derzkino).

„Na oficjalnym kanale YouTube UM-Group odbyła się premiera online filmu opisującego stosunki Ukrainy z Polską podczas II wojny światowej i krótko po jej zakończeniu” - czytamy w komunikacie.

Jak wspomniano, istnieją jednocześnie trzy różne wersje językowe filmu:

- oryginalna czterojęzyczna wersja z ukraińskimi napisami, w której bohaterowie mówią po ukraińsku, polsku, rosyjsku i niemiecku.

- wersja z ukraińskim dubbingiem

- wersja z angielskim tłumaczeniem napisów i angielskich napisów:

Film dokumentalny „Operacja Hrubieszów” opowiada o walce wyzwoleńczej powstańców ukraińskich UPA i polskich partyzantów z AK (Armia Krajowa) podczas i po II wojnie światowej. Jednym z kluczowych momentów filmu jest wspólny atak na Hrubieszów w nocy z 27 na 28 maja 1946 roku. Połączone siły Wolności i Niezawisłości, która była następczynią rozwiązanej już wtedy Armii Krajowej, oraz UPA uderzyły wtedy na lokalny sowiecki garnizon. Dzięki współdziałaniu udało się uwolnić więźniów politycznych z miejscowego więzienia. Partyzanci również zdołali zakłócić proces przymusowych wysiedleń Ukraińców.

Projekt filmowy był jednym ze zwycięzców 10. konkursu konkursowego Derzkino i otrzymał finansowanie państwowe w wysokości 3 milionów 468 tysięcy 235 hrywien. (100% całkowitego kosztu produkcji). Ukraińskie i polskie instytuty pamięci narodowej przyłączyły się do powstania obrazu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-