Kijów znalazł się na 22 miejscu w rankingu najdroższych miast na świecie - The Economist

Kijów znalazł się na 22 miejscu w rankingu najdroższych miast na świecie - The Economist

Ukrinform
Stolica Ukrainy podniosła się do 22 pozycji w rankingu najdroższych miast na świecie Worldwide Cost of Living 2020 - donosi The Economist.

„Stolica Ukrainy, Kijów, podniosła się na 22 pozycje w ogólnej ocenie - 86 miejsc, co częściowo tłumaczy rekordowy urodzaj ziarna w 2019 r., co zwiększyło przychody z eksportu i doprowadziło do wzmocnienia hrywny ukraińskiej w stosunku do dolara amerykańskiego” - napisano.

Ponadto ceny w Kijowie wzrosły ze względu na rosnący popyt po podniesieniu płac minimalnych w ostatnich latach.

Ceny we wszystkich miastach danego rankingu są porównywane z Nowym Jorkiem. Indeks cen w nim ustalono na 100 punktów. Indeks Kijowa wzrósł o sześć punktów rocznie do 58 (im wyższy wskaźnik, tym wyższe ceny).

Ogólnie rzecz biorąc, kompilatory ratingowe porównały ponad 400 indywidualnych cen dla ponad 160 produktów i usług. Należą do nich na przykład żywność, napoje, odzież, produkty do pielęgnacji domu i higieny osobistej, wynajem mieszkań, transport, media, szkoły prywatne, pracownicy domowi i rozrywka.

Dziesięć najdroższych miast na świecie to Singapur, Hongkong, Osaka, Nowy Jork, Paryż, Zurych, Tel Awiw, Los Angeles, Tokio i Genewa.

Najtańsze miasta w rankingu to Damaszek, Taszkent, Ałmaty, Buenos Aires, Karaczi, Caracas, Lusaka, Chennai, Bangalore i New Delhi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-