Ukraina zarejestrowała pierwszy przypadek koronawirusa

Ukraina zarejestrowała pierwszy przypadek koronawirusa

Ukrinform
Na Ukrainie pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem Covid-19 został potwierdzony laboratoryjnie - powiedział na konferencji w Kijowie 3 marca wiceminister zdrowia Ukrainy Wiktor Laszko, donosi korespondent Ukrinform.

„Wczoraj mówiłem wam, że były cztery przypadki z podejrzeniem, a dziś to podejrzenie zostało potwierdzone u jednej osoby. Wszystkie materiały i próbki zostały dodatkowo przesłane do Laboratorium Wirusologicznego Światowej Organizacji Zdrowia. Ale sprawa została zarejestrowana na Ukrainie i zaczęliśmy współpracować z osobami, które miały kontakt z zarażoną osobą” - powiedział Laszko.

Przypadek zakażenia koronawirusem Covid-19 zarejestrowano w Czerniowcach.

Przypomnijmy, 29 lutego mężczyzna, który niedawno wrócił z Włoch, był hospitalizowany na oddziale zakaźnym szpitala regionalnego w Czerniowcach. Ma kliniczne objawy grypy, a lekarze przetestowali ją pod kątem wirusów.

Mężczyzna był we Włoszech od 21 lutego. Według śledztwa dobrze się czuł podczas podróży i powrotu do domu 26 lutego. 28 lutego mężczyzna zaczął narzekać na gorączkę i bóle gardła.

Wcześniej w Czerniowcach hospitalizowano dwóch pacjentów z zapaleniem płuc, którzy wrócili z Włoch i mogli kontaktować się z chorym na koronawirus. Według wyników kontroli u hospitalizowanych mieszkańcach regionu Czerniowieckiego nie stwierdzili infekcji.

Liczba osób zarażonych koronawirusem na świecie wynosi obecnie 90 937 osób. Z powodu tej choroby zmarło 3117 osób.

Liczba przypadków infekcji jest największa w Chinach - 80 151. W Korei Południowej odnotowano 4 812 przypadków, 2 036 we Włoszech i 1 501 w Iranie. Po Chinach pod względem liczby ofiar śmiertelnych lideruje Iran - 66 osób, potem są Włochy - 52 osoby i Korea Południowa 28 osób.

48 017 osób wyzdrowiało na całym świecie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-