Najgorszym wirusem jest wirus nienawiści - Zełenski zwrócił się do Ukraińców

Najgorszym wirusem jest wirus nienawiści - Zełenski zwrócił się do Ukraińców

wideo
Ukrinform
Historia ewakuacji Ukraińców z Chin jest kolejnym sprawdzianem dla naszego społeczeństwa - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w opublikowanym wideo.

„Historia koronawirusa i powrót naszych obywateli jest kolejnym sprawdzianem dla naszego społeczeństwa. Przede wszystkim chciałbym przywitać naszych obywateli, którzy wrócili do domu. Cieszymy się, że mamy Was w domu. Życzymy Wam zdrowia i naprawdę wierzymy, że w nadchodzących tygodniach będziecie mogli wrócić do swoich bliskich - powiedział.

Zełenski podziękował również załodze samolotu ewakuacyjnego, reporterom towarzyszącym grupie, personelowi ministerstwa i każdemu, kto przyczynił się do powrotu Ukraińców do domu.

„W ciągu najbliższych dwóch tygodni mamy możliwość zdać egzamin dojrzałości. Musimy zachować spokojną głowę i otwarte serce. Nie ufać nagłówkom i fejkom, ale logicznemu myśleniu i zdrowemu rozsądkowi. Pamiętajcie że najgorszym wirusem jest wirus nienawiści” - podkreślił prezydent.

Przypomnijmy, rano 20 lutego na lotnisko w Charkowie przyleciał samolot z obywatelami Ukrainy i obcokrajowcami ewakuowanymi z chińskiego miasta Wuhan. Po kontroli i przejściu kontroli granicznej i celnej ewakuowani zostali poddani kwarantannie w Centrum Medycznym Gwardii Narodowej w Nowych Sanżarach w obwodzie połtawskim.

Wiceminister zdrowia Dmytro Kowal poinformował, że przyjezdni zostali umieszczeni w pokojach dwuosobowych, zabezpieczeni ciepłymi posiłkami, a później otrzymają pomoc psychologiczną. Jednak zauważył: „ludzie nie przebywają tu w pięciogwiazdkowym hotelu”.

Ewakuowanych z Wuhan było 45 Ukraińców i 27 obcokrajowców. Powrócą oni do swoich krajów po dwutygodniowej kwarantannie.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-