Ukraińcy ze Szczecina wysyłają kolejną pomoc do sierot, rodzin żołnierzy ATO i osób niepełnosprawnych na Ukrainie

Ukraińcy ze Szczecina wysyłają kolejną pomoc do sierot, rodzin żołnierzy ATO i osób niepełnosprawnych na Ukrainie

zdjęcie
Ukrinform
Szczeciński Związek Ukraińców w Polsce i Parafia pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny UCGK w Szczecinie wysłały kolejną partię pomocy humanitarnej na Ukrainę – napisał na Facebook przewodniczący szczecińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce Jan Syrnyk.

„Raportuję. Szczeciński Związek Ukraińców w Polsce i Parafia pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny UCGK w Szczecinie dziękuje wszystkim za nieobojętność i pomoc dzieciom ”- napisał Jan Syrnyk.

Jak zauważono w poście Iryny Kaznaczej, udostępnionym przez Jana Syrnyka, wysłane paczki zostały już przekazane odbiorcom - sierotom, wielodzietnym rodzinom i rodzinom żołnierzy ATO, inwalidów itp.

„Dzięki projektowi RAZEM POMÓŻMY UKRAINIE, którego stałym koordynatorem jest Jan Syrnyk, człowiek o wielkim sercu i duszy, rodziny żołnierzy ATO, wielodzietne rodziny, sieroty, osoby niepełnosprawne ze wsi Subotow, Nowoselica, Melnyky, Połudiwka, Zamyatnitsa, Czmyriwka otrzymali nieocenioną i ogromną pomoc.

Przypomnijmy, na początku lutego pomoc humanitarna ze strony szczecińskich Ukraińców została wysłana do Kreminskiej Specjalnej Szkoły z internatem, Ługańskiego Okręgowego Domu Dziecka nr 2 w Sewerodoniecku i dorannych żołnierzy w szpitalu wojskowym.

Ukraińcy ze Szczecina nie pierwszy rok udzielają pomocy potrzebującym i żołnierzom na Ukrainie.

Akcja „RAZEM POMÓŻMY UKRAINIE” trwa już szósty rok - powiedział Jan Syrnyk, przewodniczący szczecińskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce „To akcja pomocy. Pomocy sierotom. Pomocy potrzebującym rodzinom. Pomocy rannym. Pomocy ofiarom rosyjskiego agresora i okupanta” - powiedział.

W ramach akcji Ukraińcy ze Szczecina pomagają także wolontariuszom, lekarzom wojskowym, potrzebującym rodzinom i nie tylko. W szczególności wysyłają żywność, ciepłą odzież, pomoc medyczną (leki, bandaże, apteczki, strzykawki, sprzęt i inne środki niezbędne do ratowania rannych w strefie działań wojennych) i inne.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-