W ubiegłym roku na Ukrainę wwieziono ponad 120 tysięcy ton używanych towarów

W ubiegłym roku na Ukrainę wwieziono ponad 120 tysięcy ton używanych towarów

Ukrinform
W 2019 r. ponad 122,5 tys. ton używanej odzieży i rzeczy zostało przywiezionych na obszary celne Ukrainy – powiedział Wiceminister polityki społecznej Ołeh Kowal podczas briefingu, donosi korespondent Ukrinform.

„W 2019 r. na obszary celne Ukrainy przywieziono 122 tys. 597 ton towarów używanych o łącznej wartości celnej 181 mln USD” - powiedział Kowal.

Jednocześnie podkreślił, że przy wwozie second handy zapłacono 1 miliard 228 milionów hrywien podatków.

Ołeh Kowal powiedział wcześniej, że na Ukrainie powszechną praktyką jest import towarów używanych dla sprzedaży w second handach, bez odprawy celnej pod pozorem pomocy humanitarnej.

W związku z tą praktyką Ministerstwo Polityki Społecznej wykluczyło 79 organizacji z Jednolitego Rejestru Odbiorców Pomocy Humanitarnej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-