Samolot w Iranie został zestrzelony przez rakiety produkcji rosyjskiej – CNN

Samolot w Iranie został zestrzelony przez rakiety produkcji rosyjskiej – CNN

wideo
Ukrinform
Ukraiński samolot w pobliżu Teheranu został trafiony przez dwa pociski produkcji rosyjskiej – podaje CNN zsyłając się na anonimowego urzędnika amerykańskiego.

Twierdzi on, że Iran zestrzelił ukraiński samolot dwoma rakietami naziemnymi wyprodukowanymi w Rosji. USA uważają, że stało się to przez przypadek.

Przypomnijmy, w środę, 8 stycznia, około 6:00 czasu w Teheranie (około 4:30 czasu w Kijowie) po odlocie z lotniska w Teheranie rozbił się samolot Boeing-737 Ukraine Airlines Ukraine PS752, który leciał do Kijowa.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 176 osób: 167 pasażerów i 9 członków załogi. Wszyscy zginęli. Wśród nich jest 11 Ukraińców - dwóch pasażerów i dziewięciu członków załogi. Ponadto, według Ministerstwa Spraw Zagranicznych, wśród zmarłych jest 82 obywateli Iranu, 63 - Kanady, 10 - Szwecji, 4 – z Afganistanu, a także po 3 obywateli Niemiec i Wielkiej Brytanii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-