Jamala nagrała wideo do filmu Agnieszki Holland o Hołodomorze

Jamala nagrała wideo do filmu Agnieszki Holland o Hołodomorze

wideo
Ukrinform
Jamala, ukraińska piosenkarka pochodzenia krymsko-tatarskiego, zaprezentowała teledysk do piosenki „Cena prawdy” do filmu polskiej reżyserki Agnieszki Holland o Hołodomorze.

Oficjalne wideo do piosenki, która stała się ścieżką dźwiękową filmu Agnieszka Holland, Jamala opublikowała na swojej stronie na Facebooku.

„Byłam pod ogromnym wrażeniem historii, która stanowiła podstawę obrazu. Sercem opowieści jest zwykły dziennikarz, który wykazuje prawdziwy heroizm, aby przekazać światu informacje o Hołodomorze. Jak wiemy, ludzie, którzy nie boją się i walczą o prawdę, płacą za nią wysoką cenę. Jestem blisko tego projektu, pod wieloma względami jest on zgodny z moją kreatywnością”- powiedziała Jamala.

Reżyserem klipu jest Katia Caryk, operatorem jest Jurij Korol, muzykę napisała Jamala, a teksty Jamala wraz z Wiktorią Platonową.

W zdjęciach klipu wzięli udział muzycy z Kijowskiej Orkiestry „Wirtuozy Kyjewa”.

Historyczny thriller Agnieszki Holland „Obywatel Jones”, który powstał przy wsparciu Państwowa Agencji Ukrainy ds. Kina (Derzhkino), trafi na ekrany kin 28 listopada.

Film zostanie osobiście zaprezentowany ukraińskiej publiczności i przedstawicielom mediów przez reżyser Agnieszkę Holland 27 listopada podczas premiery filmu. A 28 listopada Agnieszka będzie gościem honorowym na festiwalu New British Cinema Festival, gdzie film otwierający „Obywatel Jones” zostanie pokazany w oryginalnym języku.

Film opowiada, jak w 1933 roku walijski reporter Gareth Jones szuka swojej następnej wspaniałej historii. Najnowsze wiadomości sprowadzają go do Moskwy, gdzie poznaje dziennikarkę Adę Brooks. Ada otwiera mu oczy na „sowiecką utopię”, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. I Gareth, pomimo śmiertelnego zagrożenia, rozpoczyna dochodzenie. Ukrywał się przed służbami specjalnymi ZSRR, krok po kroku, ujawnia prawdę o tragedii narodu ukraińskiego: Hołodomor, brutalna cenzura, zmowa i masowe represje. To jego odkrycie posłuży później jako podstawa książki „Folwark zwierzęcy” George'a Orwella.

Reżyser - Agnieszka Holland. Scenariusz napisała Andrea Halupa. Producentami są Klaudia Śmieja, Stanisław Dziedzic, Egor Olesov, Angus Lamont, Andrea Halupa.

Obsada: James Norton, Vanessa Kirby, Peter Sarsgaard, Joseph Mawle, Kenneth Cranham, Jacob Tkachenko, Oleh Dracz, Wołodymyr Fedoruk, Anna Szajdiuk, Anastasia Czała, Alina Kowalska.

Dystrybutorzy - Dystrybucja MMD UA i FILM.UA.

Film został wyprodukowany wspólnie przez Ukrainę (Kinorob przy wsparciu Państwowej Agencji Filmowej Ukrainy), Polskę (Film Produkcja przy wsparciu PISF) i Wielką Brytanię (Jones Boy Film). Zdjęcia odbyły się na Ukrainie, w Polsce i Szkocji.

Kampania promocyjna filmu na Ukrainie oparta jest na szeroko zakrojonym projekcie społeczno-edukacyjnym grupy FILM.UA, którego celem jest promocja osobowości Garetha Jonesa na Ukrainie i na świecie oraz zachowanie pamięci o Hołodomorze na Ukrainie w latach 1932–1933.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-