Zełenski wziął udział w wydarzeniach z okazji Dnia Godności i Wolności

Zełenski wziął udział w wydarzeniach z okazji Dnia Godności i Wolności

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i jego żona Elena Zełenska uczcili pamięć Bohaterów Niebiańskiej Sotni z okazji Dnia Godności i Wolności.

Postawili świece przed krzyżem zainstalowanym w centrum Kijowa na pamiątkę zabitych podczas Rewolucji Godności - donosi korespondent Ukrinform.

Pamięć o bohaterach uczcili wspólnie z głową państwa: premier Ołeksij Honczaruk, pierwszy wiceprzewodniczący Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk, przewodniczący Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Iwan Bakanow oraz posłowie.

Prezydent skłonił się ku pamięci zmarłych na dźwięk dzwonów.

Pokazano mu także miejsce na alei Bohaterów Niebiańskiej Sotni, w którym planowano zbudować Narodowe Muzeum Rewolucji Godności.

Dzień godności i wolności obchodzony jest corocznie 21 listopada, zgodnie z dekretem prezydenckim z 13 listopada 2014 roku. Święto upamiętnia początek dwóch wydarzeń z najnowszej historii Ukrainy: Pomarańczowej Rewolucji z 2004 r. i Rewolucji Godności z 2013 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-