W Polsce jest prawie 900 000 ukraińskich pracowników

W Polsce jest prawie 900 000 ukraińskich pracowników

Ukrinform
Obecnie w Polsce jest ponad milion pracowników migrujących, z których prawie 900 000 pochodzi z Ukrainy- poinformował na konferencji prasowej zastępca dyrektora Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP Jacek Kotłowski, donosi rmf24.pl .

„Napięcia na rynku pracy są w dużym stopniu łagodzone przez napływ imigrantów. (...) Teraz jest to prawie 900 tys. imigrantów z samej Ukrainy, do tego dochodzą imigranci z innych krajów, między innymi z Białorusi” - powiedział Kotłowski.

Według niego łączna liczba zagranicznych migrantów zarobkowych w Polsce przekracza obecnie milion.

Biorąc pod uwagę tymczasowy charakter migrantów zarobkowych z Ukrainy i Białorusi wg Narodowego Banku Polskiego, szacuje się, że przeciętny pracownik ukraiński lub białoruski pracuje w Polsce od około siedmiu miesięcy.

Liczba pracowników migrujących w Polsce została obliczona przez Narodowy Bank na podstawie wydanych wiz pracy, polskich kart, zezwoleń na pobyt czasowy lub stały w Polsce, zaświadczeń pracodawców o zatrudnianiu cudzoziemców, a także liczby oficjalnie ubezpieczonych cudzoziemców.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-