Wiadomo, kiedy problem polskich zezwoleń na transport zostanie rozwiązany

Wiadomo, kiedy problem polskich zezwoleń na transport zostanie rozwiązany

Ukrinform
7 listopada 2019 r. odbędzie się spotkanie Komisji Polsko-Ukraińskiej, podczas którego zostanie ustalona procedura wydawania dodatkowych zezwoleń przez Polskę na przewóz towarów dla ukraińskiego transportu drogowego – donosi serwis prasowy Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy.

„7 listopada 2019 r. odbędzie się spotkanie Komisji w celu omówienia kwestii związanych z wydawaniem, rozliczaniem i analizą skuteczności korzystania z zezwoleń na przejazd po terytoriach obcych krajów, podczas których zostanie ustalona procedura wydawania dodatkowych zezwoleń przez Rzeczpospolitą Polską. Decyzja w sprawie procedury zostanie ogłoszona na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury - czytamy w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że Komisja określi procedurę wydawania dodatkowych zezwoleń dla ukraińskich przewoźników towarowych, które Polska udzieli w tym roku. Odpowiedni protokół zostanie podpisany podczas polsko-ukraińskiej komisji ds. Międzynarodowego transportu drogowego.

Przypomnijmy, w 2019 r. Polska zmniejszyła liczbę zezwoleń na transport lub tranzyt towarów ukraińskich przez Polskę do 160 tys., podczas gdy w 2018 r. Polska wydała Ukrainie 260 tys. takich zezwoleń.

We wrześniu 2019 r. Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk stwierdził, że ukraińscy przewoźnicy towarowi prawie wyczerpali swój limit na wjazd do Polski. Podkreślił wówczas, że pozostałe zezwolenia będą obowiązywać przez kilka tygodni.

1 listopada Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, że Rzeczpospolita Polska wyda 5000 dodatkowych zezwoleń na 2019 r. i kolejnych 10 000 zezwoleń na 2020 r., które mogą być wykorzystane w tym roku na przewóz towarów na ukraiński transport drogowy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-