Polska gazeta umieściła Handziuk na liście 120 najbardziej wpływowych osób, które zmarły w ubiegłym roku

Polska gazeta umieściła Handziuk na liście 120 najbardziej wpływowych osób, które zmarły w ubiegłym roku

Ukrinform
Gazeta Wyborcza umieściła ukraińską działaczkę Katerynę Handziuk na liście 120 najbardziej wpływowych Polaków i cudzoziemców, którzy zmarli w ubiegłym roku.

Wraz z Handziuk na liście znaleźli się także amerykański i francuski prezydenci: George Bush i Jacques Chirac, projektant mody Karl Lagerfeld, czeski piosenkarz Karel Gott i rosyjska działaczka na rzecz praw człowieka Ludmiła Aleksiejewa - donosi korespondent Ukrinform.

Publikacja zauważa, że ​​znana aktywistka, doradca burmistrza Chersoniu - Handziuk zmarła cztery miesiące po oblaniu jej kwasem. Gazeta cytuje jej słowa z łóżka szpitalnego: „Wiem, że wyglądam źle… I wiem na pewno, że wyglądam teraz znacznie lepiej niż sprawiedliwość i praworządność na Ukrainie. Ponieważ nikt ich dzisiaj nie leczy”.

31 lipca 2018 r. aktywistka Kateryna Handziuk została oblana kwasem siarkowym w pobliżu wejścia do swojego domu w Chersoniu. Oparzenia objęły 40% ciała. Handziuk przeszła kilka operacji, ale zmarła 4 listopada.

W Polsce, 1 listopada, w Dzień Wszystkich Świętych, wspominają zmarłych i zapalają świece na grobach swoich bliskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-