Zełenski i Duda rozmawiali o współpracy obronnej

Zełenski i Duda rozmawiali o współpracy obronnej

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski i jego polski odpowiednik Andrzej Duda rozmawiali o współpracy obronnej i potrzebach Sił Obronnych Ukrainy.

Jak podaje Ukrinform, Zełenski ogłosił to na Facebooku.

„Poinformowany o rosyjskich ostrzałach. Omówiliśmy, co jest konieczne, aby zapewnić większą ochronę naszym obywatelom. Głównymi priorytetami są współpraca obronna i potrzeby Sił Obronnych Ukrainy” – powiedział.

Głowy państw docenili znaczenie inauguracyjnego Szczytu Pokojowego, a także porozumienia o bezpieczeństwie między Ukrainą a Polską.

„Wierzymy w pokojową, silną Ukrainę wraz z pokojową, silną Polską. Armia ukraińska stoi na straży bezpieczeństwa Polski i całej Europy. I jesteśmy wdzięczni, że Polska nam pomaga” – podkreślił Zełenski.

Jak podaje Ukrinform, 8 lipca Kijów i Warszawa podpisały porozumienie o bezpieczeństwie.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-