Zełenski i Orban rozmawiali o bezpieczeństwie, prawie międzynarodowym i Formule Pokojowej

Zełenski i Orban rozmawiali o bezpieczeństwie, prawie międzynarodowym i Formule Pokojowej

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Węgier Viktor Orban podczas spotkania w Kijowie rozmawiali o przyszłości Europy, bezpieczeństwie, prawie międzynarodowym i Formule Pokojowej.

Poinformował o tym w Telegramie, szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak, podaje Ukrinform.

„Wiele zrobiono podczas tej wizyty. Ważne jest, aby rozmawiać o przyszłości Europy, bezpieczeństwie, prawie międzynarodowym, formule pokojowej” – napisał Jermak.

Jak informowaliśmy, Orban przybył we wtorek, 2 lipca, z oficjalną wizytą do Kijowa, po raz pierwszy od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę na pełną skalę.

1 lipca Węgry przyjęły pałeczkę od belgijskiej prezydencji UE i przejęły organizację prac Rady UE na kolejne sześć miesięcy.

Wcześniej Węgry wielokrotnie blokowały pomoc wojskową dla Ukrainy ze strony Unii Europejskiej, a także wprowadzenie unijnych sankcji wobec Rosji i rozpoczęcie negocjacji w sprawie przystąpienia Ukrainy do UE.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-