Zełenski spotkał się z papieżem

Zełenski spotkał się z papieżem

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski rozmawiał z papieżem Franciszkiem o konsekwencjach rosyjskiej agresji na Ukrainę, rosyjskim terrorze powietrznym i trudnej sytuacji w sektorze energetycznym.

Jak podaje Ukrinform, głowa państwa ogłosił to na Facebooku.

„Podczas swojej wizyty we Włoszech spotkałem się z papieżem Franciszkiem. Dziękuję Jego Świątobliwości za jego modlitwy o pokój dla Ukrainy, duchową bliskość z naszym narodem i pomoc humanitarną dla naszego narodu” – powiedział Zełenski.

Strony omówiły konsekwencje rosyjskiej agresji na Ukrainę, rosyjski terror powietrzny oraz trudną sytuację w sektorze energetycznym. Rozmawiali także o Formule Pokojowej, roli Stolicy Apostolskiej w ustanowieniu sprawiedliwego i trwałego pokoju na Ukrainie, oczekiwaniach wobec Światowego Szczytu Pokojowego.

„Doceniamy udział Watykanu w Szczycie i wysiłki mające na celu zaprowadzenie pokoju, w szczególności w zakresie powrotu ukraińskich dzieci uprowadzonych przez Rosję” – podkreślił Zełenski.

Jak podaje Ukrinform, Zełenski spotkał się we Włoszech z premierem Indii i omówił rozwój stosunków dwustronnych oraz przygotowania do Szczytu Pokojowego.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-